Czwartek, 7 grudnia 2023

Podatki od kawy mogą się różnić w zależności od tego, jak klienci ją spożywają

23 grudnia 2021

Czasami wydaje się, że istnieje tyle różnych podatków od sprzedaży kawy, ile jest samych napojów - a każdy, kto był w Starbucks wie, że to bardzo dużo. Na możliwość opodatkowania może mieć wpływ temperatura kawy, a także to, czy jest ona spożywana na miejscu, czy sprzedawana na wynos.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, w jakie klienci sprzedający kawę mogą zostać opodatkowani.

Siadaj podczas

picia. Louisiana stanowy podatek od sprzedaży często stosuje się do gorącej kawy, ale sprzedaż "kawy i jej substytutów" są zwolnione, gdy (1) nie przygotowane przez sprzedawcę i (2) nie sprzedawane przez cukierki i liczniki orzechów, drive-ins, klubów prywatnych, barów przekąskowych, lub zakładów, które dostarczają urządzeń do konsumpcji na miejscu żywności. Zwolnienie to nie jest dostępne dla sprzedawców, którzy zapewniają udogodnienia dla konsumpcji na miejscu, i nie ma zastosowania do większości lokalnych podatków od sprzedaży. Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailowyNie

przegap naszych najlepszych treści.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

Pij na zimno

. Sprzedaż kawy parzonej i gorącej podlega opodatkowaniu w Pensylwanii, gdy jest sprzedawana z automatu lub w delikatesach, sklepie spożywczym, sklepie ogólnospożywczym, na targu rolniczym, w piekarni, cukierni, cukierni lub podobnym zakładzie. W rzeczywistości, sprzedaż wszystkich gorących napojów podlega opodatkowaniu w tych miejscach, podobnie jak sprzedaż napojów bezalkoholowych. Jednakże zimna kawa, która jest butelkowana i aromatyzowana jest zwolniona z podatku, jeśli jest sprzedawana w którymkolwiek z powyższych miejsc.

Trzymaj się swoich pokrywek dla tych dwóch następnych

Kiedy gorące jest zimne

. Kalifornia podatek od sprzedaży generalnie stosuje się do sprzedaży gorących przygotowanej żywności, podczas gdy sprzedaż zimnej przygotowanej żywności są zazwyczaj zwolnione. Gorąca kawa jest uważana za gorącą przygotowaną żywność, ale jest zwolniony, gdy sprzedawany oddzielnie, chyba że podlega opodatkowaniu w ramach 80-80 zasady (patrz poniżej) lub w ramach California Department of Tax and Fee Administration (CDTFA) Rozporządzenie 1574. Kiedy gorąca kawa jest sprzedawana w połączeniu z zimną przygotowaną żywnością za jedną cenę, cała sprzedaż podlega opodatkowaniu - nawet jeśli obie są zwolnione, gdy są sprzedawane indywidualnie.

Kiedy dla tutaj jest to, aby przejść

. To nie wszystko. Opodatkowanie kawy w Kalifornii jest czasami wpływ na 80-80 zasady, dla których istnieją dwa kryteria:
  • Więcej niż 80 procent przychodów brutto sprzedawcy są ze sprzedaży produktów spożywczych
  • Więcej niż 80 procent sprzedawcy sprzedaży detalicznej produktów spożywczych podlegają opodatkowaniu zgodnie z CDTFA Regulation 1603

Zgodnie z CDTFA, "Kiedy sprzedawca spełnia oba kryteria zasady 80-80 ..., podatek ma zastosowanie do sprzedaży zimnych produktów spożywczych (w tym sprzedaży ... gorących napojów takich jak kawa) w formie odpowiedniej do spożycia na terenie sprzedawcy, nawet jeśli takie produkty spożywcze są sprzedawane ... 'na wynos' lub 'na wynos'. Podatek ma zastosowanie do transakcji bez względu na ilość sprzedaży (np. 40 półlitrówek mleka lub 40 filiżanek kawy). Jednakże, podatek generalnie nie ma zastosowania do "sprzedaży produktów spożywczych, które są dostarczane w formie nie nadającej się do spożycia w lokalu sprzedawcy."

Sprzedawca spełniający oba kryteria zasady 80-80 może zdecydować się na oddzielne rozliczanie sprzedaży zamówień na wynos, które mogą być spożywane na miejscu. W takim przypadku, sprzedaż ta może być zwolniona "pod warunkiem, że sprzedawca prowadzi oddzielną księgowość tych transakcji".

Sprzedawcy, którzy nie spełniają kryteriów zasady 80-80, nie powinni naliczać podatku od "sprzedaży zimnych produktów spożywczych (w tym sprzedaży ... gorących napojów, takich jak kawa), gdy są one sprzedawane ... na wynos lub na wynos".

Jeśli jesteś zdezorientowany, nie jesteś sam: Zagmatwana natura kalifornijskiej polityki spowodowała pozwy sądowe.

Spróbuj czarnej

. Słodzone napoje kawowe i herbaciane są czasami objęte specjalnym podatkiem oprócz podatku od sprzedaży.

Na przykład, słodzone napoje kawowe rozprowadzane w Mieście Braterskiej Miłości podlegają filadelfijskiemu podatkowi od napojów (PBT) - chyba że zawierają więcej niż 50 procent mleka (lub jego substytutu) w stosunku objętościowym. Niektóre słodzone napoje kawowe podlegają również specjalnym "podatkom sodowym" w Boulder w Kolorado, w stanie Vermont i w kilku miastach w Kalifornii. Seattle, miejsce narodzin Frappuccino, zaczęło opodatkowywać wiele napojów słodzonych w 2018 roku (Seattle Municipal Code, rozdział 5.53). Portland, Oregon, próbował zrobić to samo.

Gorzkie reszt

ki. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz jedną filiżankę kawy w ciągu dnia, czy 100, Twoi klienci muszą wiedzieć, czy sprzedaż ta podlega opodatkowaniu, a jeśli tak, to według jakiej stawki.

Kawiarnie były miejscami wymiany myśli, jak również spożywania kawy od ich pierwszego znanego pojawienia się w Imperium Osmańskim około 400 lat temu. Tradycja ta ucierpiała podczas najgorszej pandemii COVID-19, ale powraca. Tak więc, świętować 2021 Dni kawy wspierając swój ulubiony strzał kawy i wymieniając opowieści o dziwnych przepisów podatkowych sprzedaży.