Czwartek, 7 grudnia 2023

Przygotowujący zeznania podatkowe w Alabamie trafia do więzienia za fałszowanie zeznań podatkowych

14 maja 2023

Chiquita Q. Broadnax, mieszkanka Montgomery County, AL, została skazana przez sędziego Marka Fullera z Middle District of Alabama na 18 miesięcy więzienia za udział w oszustwie podatkowym - ogłosił Departament Sprawiedliwości i Internal Revenue Service (IRS).

Zgodnie z dokumentami sądowymi, Broadnax była zatrudniona przez Jamesa E. Mossa jako osoba przygotowująca zeznania podatkowe w firmie Flash Tax od grudnia 2004 do stycznia 2007 roku. Podczas zatrudnienia w Flash Tax, Broadnax przygotowała i złożyła co najmniej 900 zeznań podatkowych, z których większość zawierała fałszywe informacje mające na celu nielegalne uzyskanie wyższych zwrotów, do których jej klienci nie byli uprawnieni.

Moss wyszkoliła Broadnax do przygotowywania fałszywych zeznań podatkowych w celu uzyskania wyższego zwrotu podatku dla klientów Flash Tax poprzez zawyżanie lub zaniżanie konkretnych liczb i/lub dodawanie całkowicie fikcyjnych liczb do zeznania. Moss został skazany na początku tego miesiąca przez ławę przysięgłych w Alabamie za orkiestrację tego schematu przygotowywania fałszywych zeznań podatkowych, podobnie jak jego współpracownik Avada L. Jenkins. Akt oskarżenia został wniesiony przeciwko domniemanym współsprawcom Flash Tax - Melindzie M. Lambert i Lutoyua N. Thomson. Lambert przyznała się do przestępstwa przygotowywania fałszywych wniosków o zwrot podatku. Każdej z oskarżonych groziło do 86 lat pozbawienia wolności za liczne przestępstwa.