Czwartek, 7 grudnia 2023

Czy zasady dotyczące urlopu od sprzedaży mają zastosowanie w metawersji?

28 września 2022

Podczas okresu wolnego od podatku, zarejestrowani sprzedawcy detaliczni sprzedający towary, których to dotyczy, muszą przestrzegać warunków święta podatkowego, niezależnie od tego, czy sprzedaż odbywa się za pośrednictwem sklepu stacjonarnego, internetowego czy metaverse.

Międzynarodowa firma doradcza i księgowa Prager Metis opisuje metawersję jako "centralnie zlokalizowany, wirtualny rynek i forum społeczne, gdzie osoby i podmioty z całego świata mogą spotykać się, aby się integrować, bawić, uczyć, mieć dostęp do rozrywki oraz handlować towarami i usługami". Niezależnie od tego, czy to do Ciebie przemawia, to co wydarzyło się podczas pandemii pokazuje, jak takie wirtualne przestrzenie mogą być korzystne. Nawet teraz wielu z nas pracuje w domu i spotyka się za pośrednictwem Zoomu.

Jak zawsze, gdy pojawiają się nowe możliwości i technologie, są zarówno pierwsi, jak i drudzy. Podczas gdy niektóre firmy wciąż nie są pewne, jak sprawić, by metawersja działała na ich korzyść (aka, by była opłacalna), inne z zapałem sprzedają niezbywalne tokeny (NFT), unikalne kawałki cyfrowych danych zarejestrowanych i przechowywanych w blockchainie.

[spark:newsletter-signup]

Nike jest jedną z kilku marek sprzedających za pośrednictwem platformy internetowej Roblox, przestrzeni stworzonej zarówno do zabawy, jak i handlu. Nike trafił na pierwsze strony gazet w zeszłym roku, kiedy podczas sześciu lukratywnych minut w wirtualnej krainie Nikeland, sprzedał 600 par sneakersów NFT za łączną kwotę 3,1 miliona dolarów.

Gap Inc. zaczął testować wirtualne wody z cyfrowymi bluzami z kapturem NFT w styczniu 2022 roku. Nie można jeszcze ubrać swoich awatarów w te bluzy - aby tak się stało, Gap musiałby "opracować własne wirtualne królestwo lub znaleźć sposób, aby jego NFT były kompatybilne z istniejącymi królestwami". Jednak każdy, kto zakupił wystarczającą ilość przedmiotów kolekcjonerskich NFT, mógł wygrać "dostęp do zakupu limitowanej edycji Epic NFT" i ostatecznie "zdobyć fizyczną bluzę zaprojektowaną przez Brandona Sinesa", twórcę Frank Ape.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj