Czwartek, 7 grudnia 2023

Przypomnienie o zwolnieniach z obowiązku alimentacyjnego na koniec roku

10 marca 2022

W roku 2015 można ubiegać się o zwolnienie z podatku w wysokości $4,000 dla rodzica tylko wtedy, gdy jego dochód podlegający zgłoszeniu jest niższy niż $4,000. Załóżmy, że dochód matki jest niższy niż $4,000. Wtedy nie musi ona liczyć zasiłków Social Security jako dochodu podlegającego zgłoszeniu.

Ale nawet jeśli jej dochód jest poniżej progu, jest jeszcze jedna przeszkoda. Zazwyczaj musisz zapewnić więcej niż połowę całkowitego utrzymania mamy.

Wszelkie pieniądze, które mama wydaje na własne utrzymanie, liczą się jako część jej całkowitego wsparcia. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy pieniądze pochodzą z nieopodatkowanych źródeł, takich jak ubezpieczenie społeczne, spadki lub dochody z ubezpieczenia na życie, które nie muszą być wliczane do pułapu dochodów.

Należy jednak wliczać tylko te pieniądze, które faktycznie wydaje na swoje utrzymanie, a nie te, które są dostępne do wydania. Dlatego też, gdy otrzymuje ona nieopodatkowane fundusze, może być konieczne sprawdzenie na długo przed końcem 2015 roku, czy nie dostarczasz więcej niż połowę jej wsparcia.

Należy upewnić się, że wszystkie pieniądze, które wpłacasz, są przeznaczone na takie rzeczy, jak jedzenie, schronienie, ubranie, rekreacja i opieka medyczna. Mama powinna w miarę możliwości oszczędzać wolne od podatku fundusze lub przeznaczać je na rzeczy niezwiązane z utrzymaniem, takie jak prezenty dla wnuków, a nie wydawać je na siebie.

Jest pewien manewr, który może pomóc w ostatniej chwili, jeśli okaże się, że jej wkład w pomoc finansową przewyższa twój, gdy rok zbliża się ku końcowi. Obliczając kwotę, którą wydałeś na wsparcie w ciągu roku, uwzględnij koszt rzeczy, które przekazałeś do 31 grudnia, nawet jeśli wstrzymałeś się z zapłatą do następnego roku - np. prezent świąteczny, za który zapłaciłeś czekiem wysłanym w styczniu.

Przepisy podatkowe dopuszczają wyjątek od wymogu płacenia więcej niż połowy w przypadku rodzeństwa, które dzieli wydatki na utrzymanie rodzica. Umowa o wsparciu wielokrotnym pozwala jednemu z nich ubiegać się o zwolnienie, nawet jeśli żaden z nich nie przekazuje więcej niż połowę. Dzieci mogą ubiegać się o zwolnienie na zmianę, korzystając z formularza 2120, Deklaracja wsparcia wielokrotnego.

Powiązane artykuły:

Jak IRS pozwoli podatnikom dzielić się zwolnieniem na utrzymanie dzieckaPoznaj
tajemnicę korzystania ze zwolnienia na utrzymanie dziecka przez rodzicówJak
zabezpieczyć zwolnienie na utrzymanie dziecka w ostatniej chwili

?