Środa, 29 listopada 2023

Nadchodzi więcej płatności podatkowych za pośrednictwem kryptowaluty

17 sierpnia 2022

Kolorado ma stać się najnowszym stanem, który akceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych teraz, podejmując płaszcz.

Podczas wywiadu z lutego 2022 r. gubernator Jared Polis powiedział CoinDesk, że "Kolorado zacznie akceptować kryptowaluty do płatności podatkowych i innych płatności na rzecz państwa do końca lata."

Zapytany, jak to będzie działać, Polis powiedział, że Kolorado szuka firm kryptowalutowych, które będą działać jako pośrednik transakcyjny, aby przyjmować i konwertować płatności kryptowalutowe w imieniu państwa. "Nasz budżet jest wciąż w dolarach. Nasze wydatki są nadal w dolarach. I oczywiście nie chcemy podejmować spekulacyjnego ryzyka posiadania kryptowalut". Płatności wchodziłyby do systemu państwowego jako dolary, "ale dla wygody konsumentów chcemy akceptować płatności w szerokiej gamie kryptowalut, tak jak robimy to w przypadku kart kredytowych." Zauważył również, że "koszt transakcji jest o wiele mniejszy w przypadku kryptowalut" niż w przypadku kart kredytowych.

[spark:newsletter-signup]

Nie mogłem znaleźć nic na ten temat na stronie Departamentu Skarbowego Kolorado, ale według gubernatora Polisa, Kolorado zacznie od akceptowania bitcoina i innych kryptowalut do płatności podatkowych gdzieś latem 2022 roku. Kilka miesięcy po tym, Colorado zaakceptuje kryptowaluty do innych transakcji, takich jak płatność za prawa jazdy i licencje połowowe.

To tylko jeden ze sposobów, w jaki Kolorado stawia się "w centrum gospodarki kryptowalutowej", powiedział Polis. W 2019 roku miasto Denver wykorzystało technologię blockchain, aby ułatwić głosowanie dla mieszkańców za granicą. Kolorado ma swojego własnego Blockchain Solution Architect. Istnieje nawet projekt, aby "przenieść stanowy system marki bydła na blockchain", choć wydaje się to nieco oksymoroniczne.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Content lock down, tick iconView

all AccountingWEB contentContent


lock down, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj