Czwartek, 7 grudnia 2023

Jak orzeczenia w trybie listu prywatnego są przydatne dla profesjonalistów podatkowych

15 lutego 2022

Orzeczenia w trybie prywatnego listu (PLR), choć nie mają charakteru precedensowego, są często istotnym elementem badania podatkowego dla konkretnego klienta.

Istnieje wiele kwestii, do których IRS nie odniesie się w orzeczeniu w trybie prywatnego listu. Są to zazwyczaj kwestie o charakterze technicznym lub merytorycznym. Podatnik wnioskujący o wydanie orzeczenia musi być zidentyfikowany przez IRS.

[spark:newsletter-signup]

Jako wskazówki dla innych podatników, PLR nie mają takiego znaczenia jak orzeczenia publikowane.

"A private letter ruling, lub PLR, to pisemne oświadczenie wydane podatnikowi, które interpretuje i stosuje przepisy podatkowe do konkretnego stanu faktycznego podatnika. PLR jest wydawane w celu ustalenia z całą pewnością federalnych konsekwencji podatkowych danej transakcji, zanim transakcja zostanie skonsumowana lub zanim podatnik złoży zeznanie podatkowe...." (.Understanding IRS Guidance - A Brief Primer," IRS.gov, https://www.irs.gov/newsroom/understanding-irs-guidance-a-brief-primer).

IRS wyjaśnia dalej, że analiza jest upubliczniana, ale w sposób zapewniający poufność, i że nie może być "traktowana jako precedens przez innych podatników lub pracowników IRS" (Ibid).

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaZobacz

całą zawartość AccountingWEBB


Blokada treści, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj