Czwartek, 7 grudnia 2023

Messi płaci podatek w całości, przed datą sądu 9/17

16 lutego 2023

Teresa Ambord

Hiszpańska gwiazda piłki nożnej Lionel Messi i jego ojciec, Jorge Horacio Messi, protestowali przeciwko swojej niewinności, gdy władze oskarżyły ich o składanie fałszywych zeznań podatkowych w czerwcu ubiegłego roku. Mimo to, zgodzili się zapłacić dodatkowe podatki, aby uregulować roszczenia rządu wobec nich. Do 30 czerwca łączny podatek, który zapłacili - przed i w wyniku zarzutów - wyniósł równowartość 39 093 000 dolarów.

Teraz, przed rozprawą w połowie września, zapłacili hiszpańskim władzom kolejne pięć milionów euro, czyli równowartość 6,6 miliona dolarów. Sąd w Gavie, która leży niedaleko Barcelony, nazwał to "płatnością korygującą".

Dochód, od którego rzekomo nie zapłacili podatków, pochodził ze sprzedaży wizerunku Messiego w latach 2007-2009. Władze twierdzą, że ojciec i syn ukryli pieniądze w firmach fasadowych w Urugwaju, Belize, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Messi i jego ojciec utrzymują, że są niewinni. Mają się stawić na przesłuchaniu 17 września, ale poprosili o przełożenie z powodu konfliktu.

Powiązany artykuł:

  • Soccer Star Lionel Messi: Podatkowy bałagan czy przykład?