Czwartek, 7 grudnia 2023

Avalara kupuje Track1099, aby zarządzać potrzebami związanymi z wypełnianiem formularzy IRS

22 stycznia 2022

Avalara, dostawca oprogramowania do automatyzacji przestrzegania przepisów podatkowych dla firm każdej wielkości, przejęła Track1099 LLC, firmę, która dostarcza oprogramowanie i usługi online do efektywnego kosztowo zarządzania, e-filing i e-dostarczania formularzy IRS, w tym 1099, W-2, W-9 i innych.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Avalara przejęła aktywa Track1099, dodając technologię, zawartość i doświadczenie do swojej platformy i zespołu.

W podobnym posunięciu, Avalara przejęła w kwietniu DAVO Technologies, aby zautomatyzować codzienne wymagania związane z podatkami od sprzedaży dla rozwijających się małych firm. Wraz z przejęciem Track1099, Avalara pogłębia swoją wizję bycia wiodącą globalną platformą zgodności dla firm.

W związku z tym zakupem, każdego roku klienci biznesowi muszą składać formularze informacyjne i potrącenia, aby zgłosić dochody pracowników i kontrahentów do IRS. Szacuje się, że w 2020 roku złożono około 3,5 miliarda takich formularzy.

W przyszłości więcej firm będzie zobowiązanych do składania formularzy drogą elektroniczną, gdy IRS obniży próg składania formularzy drogą elektroniczną z 250 do 100 formularzy dla każdej firmy. Track1099 wsparł ponad 40 000 klientów w ich potrzebach związanych z wypełnianiem formularzy w roku podatkowym 2020. Aby jak najlepiej zaspokajać potrzeby swoich klientów, Track1099 zapewnia wypełnianie formularzy 1099 w opłacalnej, wielopoziomowej formie oraz roczną subskrypcję dla formularzy W-9.

Przepisy federalne i stanowe dotyczące zgodności z przepisami stale się zmieniają. Na przykład, w roku podatkowym 2020, 1099-NEC został wprowadzony, aby zastąpić 1099-MISC Box 7 dla wynagrodzeń niepracowniczych.

Kilka stanów zmieniło swoje wymagania dotyczące obowiązkowego wypełniania, aby dostosować się do tej nowej formy. Dodanie oprogramowania Track1099 do pakietu usług Avalara w zakresie zarządzania zgodnością uprości federalną i stanową zgodność z elektronicznym wypełnianiem dokumentów dla firm każdej wielkości.