Czwartek, 7 grudnia 2023

Sezon składania zeznań podatkowych za rok 2014 ruszył pełną parą

26 października 2023

Od 31 stycznia - dnia otwarcia sezonu składania zeznań podatkowych za 2014 rok - do 7 lutego, IRS otrzymał 27,3 miliona zeznań podatkowych, co stanowi wzrost o 2,5% w porównaniu do 26,9 miliona zeznań zebranych w tym samym czasie w ubiegłym roku, podała dziś agencja.

Spośród tych 27,3 miliona zeznań, prawie 26,1 miliona - czyli około 96 procent - zostało do tej pory złożonych drogą elektroniczną. Na tym etapie sezonu rozliczeniowego w 2013 roku, 25,1 miliona osób złożyło swoje zeznania drogą elektroniczną.

Wysoki odsetek osób składających zeznania drogą elektroniczną nie jest zaskoczeniem, ponieważ IRS zdecydowanie zachęca podatników do korzystania z tej drogi składania zeznań zamiast wysyłania zeznań w formie papierowej.

"Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na złożenie zeznania jest e-file", powiedział nowy komisarz IRS John Koskinen w niedawnym filmie na YouTube. "Najbardziej imponującą liczbą, jaką poznałem w trakcie mojej krótkiej pracy w IRS, jest to, że w zeszłym roku ponad 120 milionów osób złożyło swoje zeznania drogą elektroniczną. Wielu z was może nawet złożyć swoje podatki elektronicznie za darmo w ramach programu Free File".

Agencja podkreśliła, że podatnicy otrzymają swój federalny zwrot szybciej, korzystając z Free File z opcją bezpośredniej wpłaty. Osoby fizyczne mogą sprawdzić status swojego zwrotu, korzystając z narzędzia "Gdzie jest mój zwrot?".

Jeśli chodzi o zwroty, to wzrosły one o 18 procent w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku (19,5 miliona w 2014 roku w porównaniu do 16,4 miliona w 2013 roku). Średni zwrot na dzień 7 lutego wynosi $3,317 w porównaniu do średniego zwrotu w wysokości $3,170 odnotowanego na początku sezonu składania wniosków w 2013 roku. IRS zauważył, że średnie zwroty zazwyczaj mają wyższe wartości w dolarach na początku sezonu składania wniosków niż w późniejszej części roku.

IRS poinformował również, że od zeszłego piątku 87 procent wszystkich wydanych zwrotów zostało zdeponowanych bezpośrednio.

Inne dane opublikowane dziś przez IRS obejmowały następujące informacje:

  • Specjaliści podatkowi złożyli drogą elektroniczną 12,7 miliona zeznań podatników, co stanowi spadek o 5,6 procent w porównaniu do 13,5 miliona zeznań złożonych przez praktyków w 2013 roku. Jednak coraz więcej osób składa zeznania podatkowe drogą elektroniczną z komputerów domowych. Na dzień 7 lutego, 13,4 miliona osób złożyło zeznanie podatkowe z domu, co stanowi wzrost o 14,7 procent w porównaniu do 11,7 miliona osób na początku lutego ubiegłego roku.
  • Liczba odwiedzin strony internetowej IRS nieznacznie spadła w porównaniu z tym okresem w ubiegłym roku: 90,7 miliona wizyt na początku 2013 roku w porównaniu do 89,7 miliona wizyt na początku 2014 roku. W filmie opublikowanym na YouTube, Koskinen powtórzył, że podatnicy powinni kierować się na stronę internetową IRS w celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytania, a nie dzwonić do agencji w celu uzyskania pomocy, zwłaszcza w czasie obchodów Dnia Prezydenta. Niedawne cięcia budżetowe miały negatywny wpływ na obsługę klienta IRS, gdyż w 2013 roku agencja odbierała tylko sześć na dziesięć połączeń telefonicznych.
  • IRS wydało do tej pory 64,5 miliarda dolarów zwrotów w 2014 roku, co stanowi wzrost o 24 procent w porównaniu do 52,1 miliarda dolarów wydanych o tej porze w 2013 roku. Wzrosła również łączna kwota bezpośrednio zdeponowanych zwrotów - z 55,8 miliarda dolarów na dzień 7 lutego w porównaniu do 50,2 miliarda dolarów na dzień 8 lutego 2013 roku.

Powiązane artykuły:

IRS do podatników: Odłóż słuchawkę
Szefowa NTEU Colleen Kelley o ustawie wydatkowej: Potrzebne są "prawdziwe inwestycje" w IRS
Zapisz datę: Sezon podatkowy rozpocznie się 31 stycznia