Czwartek, 7 grudnia 2023

Jak CPA mogą przygotować się do sezonu podatkowego w 2022 r.

24 stycznia 2022

Ze względu na sposób funkcjonowania sezonów podatkowych, zawsze wydaje się, że następny jest tuż za rogiem.

W ciągu ostatniego roku (2021), było kilka niejasnych sytuacji dotyczących tego, jak podatki są składane i kogo dotyczą. Przyznaję, że rok 2021 był wyjątkowy. Świat stanął w obliczu wielu zmian w krótkim czasie, a to przeniosło się na pole rachunkowości.

Teraz, księgowi i ich klienci muszą być wyjątkowo świadomi nowych przepisów i klasyfikacji ustanowionych dla unikalnych okoliczności w latach 2020-2021. Księgowi walczą z kilkoma kwestiami, począwszy od wytycznych dotyczących ulgi COVID do odpowiedzi z IRS dotyczących zaległości. CNBC wspomina, że ponad osiem milionów zeznań podatkowych w formie papierowej trafiło do zaległości z powodu pandemii w urzędach IRS. W tym roku może być równie źle. Mimo to, księgowi i ich klienci mogą zabezpieczyć się przed skutkami tej sytuacji poprzez skupienie się na przygotowaniach.

Uporządkuj dokumenty

Większość księgowych wie, że limity składania dokumentów zostały przedłużone, ponieważ pandemia jeszcze się ostatecznie nie skończyła. Rozszerzenie zostało zaprojektowane, aby dać firmom księgowym i CPA czas na przeszkolenie siebie i swoich pracowników na nowym oprogramowaniu księgowym. Jest nadzieja, że to przedłużone okno pozwoli na lepsze wyniki dotyczące dokładności w składanych zwrotów.

Księgowi muszą być świadomi tych okien i ustalić wytyczne dla klientów, które dają im wystarczająco dużo czasu na sprawdzenie wartości i przygotowanie zwrotów. Terminowe wypełnianie deklaracji powinno być wizytówką firmy księgowej, zwłaszcza jeśli chcą uniknąć płacenia przez klientów kar za opóźnienia w wypełnianiu deklaracji. Wiele firm księgowych poszło o krok dalej w elektronicznym przetwarzaniu, umożliwiając klientom platformę internetową do składania dokumentów. Takie podejście ma dodatkową korzyść w postaci zapisywania tych danych na serwerze w celu łatwego dostępu w późniejszym czasie (na przykład w przypadku audytu).

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaZobacz

całą zawartość AccountingWEB


Blokada treści, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj