Czwartek, 7 grudnia 2023

Jak zmienić formularz 1040 i złożyć formularz 1040-X

2 września 2022

Dopiero co dołączyłeś do nas? Przejdź do części pierwszej, aby zapoznać się z podstawami formularza 1040-X, Amended U.S. Individual Income Tax Return, dawniej Form 1040X, oraz wskazówkami, które zaoferowałbym osobie samozatrudnionej, która potrzebuje porady, jak złożyć 1040-X. Kolejne kolumny zwrócą uwagę jej i innych składających na więcej aspektów 1040-X.

Odpowiedzi IRS na 1040-X. Wiadomości będą albo dobre, co oznacza, że osoba składająca wniosek jest uprawniona do zwrotu (nie liczy się jako dochód podlegający zgłoszeniu), plus odsetki (liczy się), lub złe, co oznacza, że jest winna więcej w podatkach nie podlegających odliczeniu, odsetkach i karach. Rozważmy kilka typowych scenariuszy.

Po pierwsze, powiedzmy, że osoba składająca wniosek wzięła bez pytania kwoty standardowego odliczenia (linia 12a na 1040 na 2021), który jest upoważniony dla nonitemizers i jest dostosowany corocznie, aby odzwierciedlić interweniującą inflację. Później odkryła, że korzystniej byłoby użyć Schedule A i wyszczególnić wydatki takie jak wydatki medyczne (Linie 1-4), odsetki od kredytu hipotecznego w domu (Linia 8), stanowe i lokalne podatki dochodowe i majątkowe (Linia 8) oraz darowizny (Linia 10).

Po drugie, powiedzmy, że prowadzi swój biznes jako jednoosobowa działalność gospodarcza; złożyła Schedules C (Profit or Loss From Business) oraz SE (Social Security taxes for self-employed individuals). To, czego nie uwzględniła na schemacie C, to odpisy za nakłady takie jak zakup mebli i sprzętu lub wydatki poniesione na udział w konferencjach roboczych lub innych spotkaniach.

Jej formalności 1040-X rozpoczynają się od wypełnienia Schedule A i korekty Schedule C. Czy jej formalności są zakończone, kiedy koryguje Schedule C, aby uzyskać więcej odpisów i zmniejszyć kwotę wykazaną jako zysk netto? Absolutnie nie.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj