Czwartek, 7 grudnia 2023

Sąd federalny zamyka teksańską firmę przygotowującą zeznania podatkowe

4 maja 2023

Sąd federalny w Dallas na stałe zakazał Josephowi Rivasowi z DeSoto w Teksasie przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla innych osób - poinformował 3 maja Departament Sprawiedliwości. Nakaz cywilny, na który Rivas wyraził zgodę nie przyznając się do stawianych mu zarzutów, został podpisany przez sędziego Sidneya Fitzwatera z Sądu Okręgowego USA dla Północnego Dystryktu Teksasu.

W skardze rządowej w tej sprawie zarzucono Rivasowi, że na zeznaniach podatkowych swoich klientów podawał fałszywe odliczenia od odsetek od kredytów hipotecznych, nielegalnie odliczał podatki Social Security jako podatki stanowe i lokalne, a także fabrykował wydatki na działalność gospodarczą pracowników. Według skargi, szkody wyrządzone Stanom Zjednoczonym przez przewinienia Rivasa mogą wynieść 7,8 mln dolarów lub więcej.

Sąd nakazał również Rivasowi dostarczenie rządowi listy wszystkich osób, dla których przygotowywał federalne zeznania podatkowe od 1 stycznia 2010 roku.

Powiązane artykuły:

  • DC Tax Return Preparer oskarżony o przygotowywanie fałszywych zeznań podatkowych
  • Przygotowujący zeznania podatkowe oskarżony o przygotowywanie fałszywych zeznań podatkowych dla dealerów narkotykowych

Źródło: US Department of Justice