Czwartek, 7 grudnia 2023

Czy rozwiedzeni rodzice mogą uznać, że każdy z nich jest odpowiedzialny za prowadzenie gospodarstwa domowego?

8 stycznia 2023

Czy możliwe jest, aby rozwiedzeni rodzice mogli objąć funkcję głowy gospodarstwa domowego (HOH), jeśli oboje utrzymują swój własny dom i mają dzieci przez 50 procent czasu?

Według Billa Roosa, EA, krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: nie.

IRS ma szczegółowe zasady dotyczące tego, kto może ubiegać się o HOH, a tylko dlatego, że ludzie mają dzieci razem nie oznacza, że każdy z nich kwalifikuje się w oczach agencji rządowej.

Aby twierdzić head of household, rodzic musi mieć kwalifikujące się dziecko mieszka z nimi przez ponad 50 procent roku.

Ponadto istnieją zasady dla dzieci rozwiedzionych rodziców, które muszą być przestrzegane. W przypadku rozwiedzionych rodziców, jeden z nich jest zawsze rodzicem opiekuńczym. Jest to rodzic, z którym dziecko spędza więcej nocy niż z drugim rodzicem.

Rodzic opiekuńczy

dostaje do twierdzenia dziecka jako zależnego, dostaje do pliku jako głowa gospodarstwa domowego (jeśli kwalifikuje się), i dostaje do ubiegania się o kredyt podatkowy dla dzieci, kredyt opieki zależnej i earned income credit.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanieTo

jest w 100% bezpłatne i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porady i wgląd każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Content lock down, tick iconView

all AccountingWEB content


Content lock down, tick iconComment on

articlesAccess

content

nowRegisterAlready

have an account? Zaloguj się tutaj