Czwartek, 7 grudnia 2023

Strategie podatkowe w walce z podatkiem miliarderów Bidena

20 września 2022

Wyjątkowo zamożni klienci w całej Ameryce zgłaszają się do swoich CPA z pytaniem, co zrobić, jeśli ustawa prezydenta Bidena o minimalnym podatku dochodowym stanie się prawem.

Jako CPA lub planista podatkowy, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaplanowanie realnej strategii odpowiedzi, pracując w porozumieniu ze swoimi klientami. Zobacz, jakie rozwiązania są dla nich wygodne. Ale oto kilka pomysłów, które przychodzą do głowy:

1. Skąd klient czerpie swoje niezrealizowane zyski? Jeśli ich zyski pochodzą z nieruchomości, a podstawa opodatkowania leży w ich aktywach, Twój klient może zlecić analizę podziału kosztów, aby wykazać, że podstawa opodatkowania jest niższa niż kwota oceniana przez IRS, a następnie zapłacić podatek od tej kwoty (podstawa opodatkowania po amortyzacji) z uwzględnieniem bonusowej amortyzacji w celu zmniejszenia podstawy.

[spark:newsletter-signup]

2. Nad tą propozycją unosi się problem wyceny. Na przykład, jak ocenić kwotę niezrealizowanych zysków kapitałowych właściciela firmy? Jak stwierdził Howard Gleckman, senior fellow w Urban-Brookings Tax Policy Center: "Ich aktywa znajdują się w ich biznesach. I bardzo trudno jest wycenić te aktywa". Wskazał, że wiele narodów europejskich odrzuciło podobne podatki z powodu trudności w ocenie indywidualnego bogactwa.

Wycena dla nierynkowych papierów wartościowych jest zawsze sporna. W związku z tym twój klient powinien poszukać firmy wyceniającej, która może zlokalizować wartości porównawcze. Niektórzy CPA są specjalistami od wyceny, którzy podejmują się tego rodzaju pracy.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj