Czwartek, 7 grudnia 2023

Czy można uzyskać ulgi podatkowe z tytułu pełnienia funkcji honorowej?

12 października 2022

Dla tych z Państwa, którzy dopiero wchodzą w tę dyskusję, proszę wrócić do części pierwszej i drugiej, aby zapoznać się z orzeczeniami IRS i decyzjami sądowymi dotyczącymi tego, czy odliczenia z tytułu wydatków spełniają wymogi "zwykłego i koniecznego" nałożone przez Code Section 162. Więcej na temat takich wymogów w części trzeciej.

Podróże i rozrywki. Długotrwałe przepisy IRS nie zezwalają na odliczenia wydatków na podróże i rozrywki, które są "wystawne" lub "ekstrawaganckie". Ale to, co jest ekstrawaganckie dla jednego podatnika, może być zwykłym i koniecznym wydatkiem dla innego, zgodnie z decyzją Sądu Skarbowego z 1977 roku.

Sąd odrzucił uszczypliwy pogląd IRS na temat ekstrawagancji i zezwolił panu Denisonowi, doradcy inwestycyjnemu, na pokrycie kosztów transportu potencjalnych klientów Cadillacami prowadzonymi przez szofera. Co okazało się przekonujące? Charakter działalności doradcy, zeznania, że wielu jego klientów było zamożnymi Europejczykami, oraz świadomość sądu o "ogólnie obskurnej sytuacji drogowej w centrum i na dolnym Manhattanie".

Brak ulgi podatkowej dla "honorowego" dyrektora. Załóżmy, że kilku przyjaciół prosi cię o pełnienie funkcji dyrektora ich korporacji. Bądź świadomy, że zostanie dyrektorem może mieć swoje niebezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy zajmujesz miejsce dyrektora dla pieniędzy, władzy, prestiżu, czy po prostu po to, by być obowiązkowym, przyjmujesz na siebie pewne obowiązki, gdy akceptujesz to stanowisko.

Powiedzmy, że zgadzasz się zrobić przysługę dla przyjaciela i służyć jako "honorowy" dyrektor bez wynagrodzenia. Później musisz zdobyć gotówkę na pokrycie strat firmy. Z opóźnieniem możesz odkryć, że IRS odmawia ci prawa do odliczenia twoich płatności.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj