Czwartek, 7 grudnia 2023

Thomson Reuters uruchamia platformę podatków pośrednich

22 stycznia 2022

Thomson Reuters wprowadził platformę Indirect Tax (IDT) Determination Anywhere, nową, oczekującą na patent, opartą na chmurze platformę technologii podatkowej, która działa na istniejącej infrastrukturze - prywatnej i publicznej chmurze lub rozwiązaniach lokalnych - umożliwiając dokładne i bezpieczne obliczenia podatkowe.

Bliskość Determination Anywhere do systemów transakcyjnych oferuje profesjonalistom podatkowym moc silnika determinacji podatkowej w każdym punkcie transakcji, w każdym kanale. Użytkownicy biznesowi osiągają wykładniczo dłuższy czas reakcji na obliczenia podatkowe, zachowując pełną kontrolę nad scentralizowanymi danymi - szczególnie ważne dla sprzedawców internetowych w dobie COVID-19.

Platforma została uruchomiona w związku z inauguracyjnym raportem Instytutu Thomson Reuters na temat technologii podatkowych na rok 2021, Indirect Taxes - Much More than Just a Process, który pokazuje, w jaki sposób wzrost i złożoność podatków pośrednich nadal wpływa na zgodność i wydajność operacyjną w globalnym środowisku biznesowym. Raport wykazał, że 80 procent menedżerów ds. podatków na świecie zgłosiło znaczące wyzwania związane z przestrzeganiem IDT, co ilustruje rosnące obciążenie przedsiębiorstw związane z przestrzeganiem przepisów dotyczących podatków pośrednich w następstwie wprowadzenia dyrektywy COVID-19.

Determination Anywhere może łączyć silniki podatkowe on-premises i funkcjonalność chmury korporacyjnej przy użyciu tej technologii edge-computing z zarządzanymi obliczeniami podatkowymi, w ramach jednego repozytorium w całym omni-channel (online, offline, w wielu lokalizacjach sklepu, społecznych, marketingu afiliacyjnego / sprzedaży polecającej i innych) w czasie rzeczywistym, wszystko w jednym miejscu.

Wykorzystanie interfejsu użytkownika oprogramowania do obsługi podatków korporacyjnych Thomson Reuters ONESOURCE umożliwia zwiększenie szybkości obliczania podatku, przy jednoczesnym zachowaniu wymaganych standardów zgodności i bezpieczeństwa. Zastrzeżona technologia Determination Anywhere oparta na chmurze zapewnia, że stawki podatkowe i przepisy jurysdykcyjne są aktualne i dokładne, umożliwiając niezawodne przestrzeganie przepisów podatkowych, bezproblemową obsługę klienta i zwiększone przychody dla przedsiębiorstw.

Determination Anywhere pozwala profesjonalistom podatkowym na:

  • wyeliminowanie zakłóceń w działalności i przestojów związanych z aktualizacjami i modyfikacjami stawek podatkowych
  • Łatwe wdrażanie nowych przepisów podatkowych bez zatrzymywania procesów biznesowych i obniżania produktywności i rentowności
  • Monitorowanie wydajności transakcji i logów przy użyciu standardowych systemów korporacyjnych
  • Wdrażanie stawek i odpowiednich obliczeń przy zachowaniu zgodności z wymogami rezydentury danych, replikując inne kluczowe mechanizmy biznesowe
  • Zmniejszanie śladu technicznego tradycyjnej infrastruktury on-premises
  • Zminimalizowanie ryzyka i narażenia na kary dla zespołów podatkowych i funkcji biznesowych ogółem.

Platforma umożliwia istniejącym klientom Thomson Reuters ONESOURCE Determination wdrożenie w chmurze, przy zachowaniu poziomu wydajności obliczeń podatkowych, kontroli i bezpieczeństwa. Rozwiązanie zapewnia szybkość wykonywania obliczeń podatkowych, jednocześnie pozwalając użytkownikom na zachowanie kontroli i bezpieczeństwa ich rodzimych, lokalnych rozwiązań w zakresie podatków pośrednich.

Flagowy produkt Thomson Reuters ONESOURCE Indirect Tax jest opartym na chmurze oprogramowaniem podatkowym, które łączy się z systemem POS klienta i zapewnia automatyzację i dokładność w całym przepływie pracy związanym z podatkami i finansami, od określenia do ostatecznego rozliczenia i zgodności. Współpracuje z innymi produktami ONESOURCE, takimi jak Podatek Bezpośredni i Globalne Zarządzanie Handlem.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://tax.thomsonreuters.com/en/onesource