Czwartek, 7 grudnia 2023

Sąd federalny zamyka działalność doradców podatkowych na Florydzie

15 maja 2023

Sąd federalny w Miami na Florydzie zakazał Sharon Angulo i Claudii Zuloaga, obu z Miami, przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla innych osób, jak ogłosił Departament Sprawiedliwości 9 sierpnia 2012 roku.

Zgodnie z rządową skargą w sprawie cywilnej, Angulo i Zuloaga pomagają klientom używać formularza 1099-OID do zgłaszania fikcyjnych potrąceń podatku dochodowego. Oskarżenie twierdzi, że klienci Angulo i Zuloaga składają federalne zeznania podatkowe, domagając się zwrotu podatku na podstawie fałszywych potrąceń.

Oskarżenie stwierdza, że oskarżeni przygotowali lub pomagali w przygotowaniu co najmniej dziewiętnastu zeznań podatkowych, w których wykazali fałszywe potrącenie podatku i wystąpili o zwrot podatku w łącznej wysokości ponad 3 milionów dolarów.

Sąd nakazał Angulo i Zuloaga zapłacić do US Treasury fundusze, które otrzymali od klientów, którzy zapłacili im procent od zwrotów podatkowych otrzymanych w ramach schematu. Sąd nakazał również oskarżonym dostarczenie rządowi listy wszystkich osób, dla których przygotowywali federalne zeznania podatkowe lub formularze od 2008 roku.

Powiązane artykuły:

  • Preparator podatkowy z Kolorado na stałe wykluczony z praktyki
  • Mężczyzna z Virginii skazany na trzydzieści sześć miesięcy więzienia za uchylanie się od płacenia podatków