Czwartek, 7 grudnia 2023
Z pewnością klienci małych firm mogą znać korzyści podatkowe wynikające z posiadania członków rodziny na liście płac, ale nowa sprawa Sądu Skarbowego, Wolpert, TC Memo 2022-70, 7/7/22, stwierdza, że płatności muszą być dokonywane za faktycznie wykonane usługi.
Wprowadzenie
: Zatrudnienie dziecka do pracy w Twojej firmie może zamienić się w podatkową bonanzę. Mimo, że wynagrodzenie dziecka podlega opodatkowaniu, często kwalifikuje się ono do nieopodatkowanych świadczeń dodatkowych, w tym ubezpieczenia zdrowotnego. Ponadto, dziecko może uczestniczyć w firmowym 401(k) lub innym kwalifikowanym planie emerytalnym. A dla małego dziecka zatrudnionego przez firmę nieposiadającą osobowości prawnej mogą istnieć oszczędności na liście płac.Na domiar złego, firma może odliczyć kwoty płacone dziecku, o ile są one rozsądne za usługi, które zgodnie z prawem świadczy. Ale ciężar dowodu spoczywa na firmie, jeśli IRS zakwestionuje odliczenie. To był właśnie problem w nowej sprawie.
Kluczowe fakty
: Podatnik, mieszkaniec Pensylwanii, jest byłym profesorem spraw publicznych i planowania miejskiego. Jego kariera akademicka obejmowała stanowiska w Wharton School of the University of Pennsylvania oraz Princeton University.Podczas dwóch omawianych lat podatkowych-2016 i 2017-podatnik zaangażował się w różne działania konsultingowe skupiające się na zaangażowaniu obywatelskim. Nie prowadził osobnego konta czekowego ani karty kredytowej dla swojej działalności konsultingowej. Zamiast tego dokonywał płatności z osobistych kont czekowych.
IRS zakwestionował szereg odliczeń zgłoszonych na wydatki biznesowe, w tym wydatki na pojazdy i podróże. W tym celu skupimy się na twierdzeniach podatnika dotyczących różnych czeków wystawionych jego trzem dzieciom i jednemu wnukowi za pracę w charakterze jego "asystentów".
Szkoła
skończona: Po przeanalizowaniu faktów i zeznań na rozprawie, Sąd Skarbowy stwierdził, że podatnik nie udokumentował w odpowiedni sposób tych wypłat jako kwot odszkodowania lub zwrotu kosztów. Tym samym, są one traktowane jako czysto osobiste i nie podlegają odliczeniu.Podsumowując, podatnik nie prowadził rachunków bankowych, które miałyby być wykorzystywane do wypłaty odszkodowań przez jego firmę. W szczególności, nie było żadnych dokumentów potwierdzających dokonywanie płatności za usługi, ani kopii wynegocjowanych czeków dla asystentów.
Wypłaty z kont osobistych nie były opatrzone żadną adnotacją o celu zapłaty. Podatnik nie przedstawił również żadnych dowodów potwierdzających wydatki na jedno dziecko, które rzekomo było refundowane. Ostatecznie nie było dowodu, że dziecko pracowało dla ojca.
Wreszcie, twierdzenie podatnika, że dziecko nieumyślnie wyrzuciło dokumentację biznesową przechowywaną w jego rezydencji po śmierci matki, nie zostało poparte. To zamknęło sprawę podatnika.
Przypomnienie: Firma podatnika może odliczyć płatności na rzecz dziecka, lub innego krewnego, jeśli wynagrodzenie jest w rozsądnej wysokości. Jeśli klient ma relacje biznesowe w dobrej wierze, które można uzasadnić, upewnij się, że nie przesadzi i nie zapłaci dziecku zbyt wysokiej pensji. Trochę zdrowego rozsądku może przejść długą drogę.