Czwartek, 7 grudnia 2023

Konferencja użytkowników Thomson Reuters nadaje właściwy ton nauce i innowacjom

24 lipca 2023

Gail Perry

Ponad 800 członków społeczności podatkowej i księgowej Thomson Reuters zebrało się w zeszłym tygodniu w San Diego, aby poznać najnowsze innowacje w swoim oprogramowaniu, poeksperymentować z nowymi narzędziami i nawiązać kontakt z rówieśnikami, współpracownikami i członkami personelu Thomson Reuters.

"To dla nas bardzo ekscytujące. Każdego roku uwielbiamy przyjeżdżać, uwielbiamy widzieć naszych użytkowników, rozmawiać z nimi twarzą w twarz o tym, co dzieje się w ich praktykach, co możemy dla nich zrobić, i po prostu widzieć, jak rozmawiają ze sobą o tym, jak prowadzą swoje praktyki i jakie nowe i ekscytujące rzeczy robią sami ", powiedział Baron.

Tegoroczne wydarzenie odbywa się już po raz 31., a jego tematyka zmieniła się na przestrzeni lat, obejmując technologię mobilną. (cytat z tweeta Jona Barona)

Konferencja użytkowników Thomson Reuters dla profesjonalnych firm podatkowych i księgowych to mieszanka warsztatów, przemówień, dyskusji przy okrągłym stole, praktycznych szkoleń z oprogramowania, przeglądów produktów i teatrów demonstracyjnych, która zapewnia coś dla użytkowników na każdym poziomie.

"Rzeczy zmieniają się szybko w branży technologicznej, ale cel Konferencji Użytkowników tak naprawdę nie zmienił się od czasu jej rozpoczęcia w 1981 roku", powiedział Baron. "Naszym celem jest wspieranie środowiska, które pomoże specjalistom ds. podatków i księgowości uczyć się, nawiązywać kontakty i zdobywać wiedzę, którą mogą natychmiast wykorzystać w swoich firmach, i myślę, że to naprawdę przyczyniło się do sukcesu konferencji na przestrzeni lat".

Baron przewiduje przyszłość, w której konferencje będą jeszcze bardziej koncentrować się na technologii mobilnej, a zwłaszcza na tabletach. "Nawet z roku na rok, ilość zmian jest oszałamiająca", powiedział Baron. Patrząc w przyszłość, Baron przewiduje, że technologia będzie nadal podążać w kierunku mobilności. "To już tam jest i rozwija się w niesamowitym tempie. Za pięć lat zobaczymy firmy księgowe, które całkowicie się w to zaangażują. Ich model biznesowy zmieniłby się całkowicie tak, że działałyby zarówno w świecie stacjonarnym, jak i mobilnym".

Tradycyjnie konferencja zawierała trochę czasu wolnego oprócz szkolenia, a ten rok nie był wyjątkiem. W ostatnią noc wydarzenia uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia stacji lotniczej Korpusu Piechoty Morskiej w Miramar w Kalifornii, gdzie mogli zobaczyć z bliska najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt Korpusu Piechoty Morskiej, poeksperymentować z symulatorami lotu i zjeść kolację w Klubie Oficerskim.

Podczas konferencji ogłoszono plany znacznego rozszerzenia platformy smartfonów i tabletów dla produktów firmy Thomson. Zgodnie z oświadczeniem prasowym, nowa funkcjonalność Mobile CS, w połączeniu z ulepszeniami istniejących aplikacji, zapewni praktykom dostęp do kluczowych funkcji i danych pakietu CS Professional Suite na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android, dając im nowe możliwości dzielenia się pomysłami, prezentowania gotowych dokumentów klientom i wprowadzania danych w terenie.

"Dzięki Mobile CS dostarczyliśmy w pełni funkcjonalną aplikację mobilną dla firm księgowych", powiedział Baron. "Partnerzy, menedżerowie i pracownicy mogą uzyskać dostęp do krytycznych danych firmy i klientów w podróży, wprowadzać czas, dokonywać wpisów wydatków i wiele więcej. Obecnie pracujemy nad kolejnym etapem, który zapewni księgowym aplikację firmową, którą będą mogli oferować swoim klientom i pracownikom swoich klientów biznesowych".

Zobacz więcej z wywiadu AccountingWEB z Jonem Baronem i innymi uczestnikami konferencji Thomson User.