Czwartek, 7 grudnia 2023

Nowojorski doradca podatkowy przyznaje się do winy za składanie fikcyjnych zeznań podatkowych

18 czerwca 2023

Właściciel firmy przygotowującej rozliczenia podatkowe w Dix Hill, NY, przyznał się przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych we Wschodnim Dystrykcie Nowego Jorku w Central Islip, NY, do winy za dążenie do utrudniania stosowania przepisów prawa podatkowego i pomoc w przygotowaniu fałszywych zeznań podatkowych, zgodnie z komunikatem Departamentu Sprawiedliwości i Internal Revenue Service (IRS).

Według dokumentów sądowych, Howard Levine był właścicielem i operatorem firmy Milaur Associates, znanej również jako Milaur Inc. Wiele zeznań podatkowych przygotowanych przez Levine'a za lata 2004-2009 było fałszywych i zawierało fikcyjne odliczenia, wydatki biznesowe i straty korporacyjne stworzone przez Levine'a. Levine przyznał się do przygotowania nie mniej niż 56 fałszywych deklaracji, co spowodowało stratę podatkową w wysokości $620,844.

W celu utrudnienia i uniemożliwienia IRS ustalenia jego roli w przygotowaniu zeznań, Levine zamieścił fałszywe informacje w sekcji paid preparer w przygotowanych przez siebie zeznaniach. Pomimo wydania przez Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Wschodniego Dystryktu Nowego Jorku w 2009 roku nakazu, który zabraniał Levine'owi przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla kogokolwiek innego niż on sam, Levine naruszył nakaz, kontynuując przygotowywanie fałszywych zeznań.

Levine'owi grozi potencjalny maksymalny wyrok sześciu lat więzienia i grzywna w wysokości do $500,000. Sędzia okręgowy USA Joseph F. Bianco, który przewodniczy sprawie, wyznaczył datę wyroku na 26 kwietnia 2012 roku.