Wtorek, 5 marca 2024

Wraz z rozpoczęciem sezonu NFL gracze chcą obniżyć podatki

1 grudnia 2023

Aktualizacja: Konsekwencje podatkowe "odurzania" debiutantów NFL

Teresa Ambord

W naszym ostatnim artykule (poniżej) wymieniliśmy, co gracze NFL mogą odliczyć od swoich podatków, a dwa z tych odliczeń trafiają na pierwsze strony gazet sportowych w tym tygodniu: grzywny za osobiste zachowanie i wydatki na nękanie debiutantów.

Strażnik Miami Dolphin, Richie Incognito, został oskarżony przez innego zawodnika, Jonathana Martina, o zastraszanie. Incognito twierdzi, że trenerzy zespołu powiedzieli mu, aby zahartował Martina po tym, jak Martin opuścił kilka treningów zespołu zeszłej wiosny ... i być może sprawy zaszły za daleko. Incognito ma reputację skandalisty, ale teraz pojawiły się zarzuty, że wygłaszał rasistowskie komentarze, groził matce Martina i powiedział Martinowi, że go "zabije". Z powodu takiego traktowania Martin opuścił drużynę, aby poradzić sobie z problemami emocjonalnymi. Fox News podaje, że nie jest jasne, czy wróci do drużyny.

Podczas gdy zarzuty są badane, Incognito - który zarabia 4 miliony dolarów rocznie - został zawieszony w grze za zachowanie szkodliwe dla drużyny. Zgodnie z układem zbiorowym NFL (CBA), Incognito może być narażony na poważne straty finansowe.

"Zgodnie z CBA NFL, może on zostać zawieszony na okres do czterech tygodni, plus grzywna w wysokości tygodniowego wynagrodzenia", powiedział Robert Raiola, CPA, który kieruje Sports & Entertainment Group w firmie księgowej Fazio, Mannuzza, Roche, Tankel, LaPilusa, LLC z siedzibą w New Jersey. "Incognito zarabia 235 294 dolarów tygodniowo, więc jeśli otrzyma maksymalne zawieszenie plus grzywnę, straci blisko 1,18 miliona dolarów". (Patrz punkt "Grzywny" poniżej).

Inną kwestią, która pojawiła się w odniesieniu do "zastraszania", są koszty debiutantów. Podczas gdy regularni gracze zarabiają miliony, tak jak Incognito, minimalna pensja dla debiutanta wynosi około $405,000. Ale to powszechna praktyka, że nowicjusze biorą rachunek za niektóre posiłki drużynowe.

Być może Dolphins, a w szczególności Incognito, posunęli się za daleko. ESPN donosi, że Incognito poprosił Martina o przekazanie 15 000 dolarów na sfinansowanie wycieczki do Las Vegas dla niektórych Delfinów w 2012 roku. Martin nie pojechał z grupą na tę wycieczkę, ponieważ odwołał ją w ostatniej chwili.

Jedno ze źródeł powiedziało Miami Herald, że nowicjusze są traktowani jak bankomaty i często oczekuje się od nich płacenia za drogie posiłki drużynowe, czasami w wysokości 30 000 dolarów. (Zobacz punkt "Wydatki debiutantów" poniżej). W samym środku złego rozgłosu na temat Incognito, obrońca Miami Jared Odrick napisał na Twitterze: "Wszystko smakuje lepiej, gdy płacą za to żółtodzioby".

Jeśli chodzi o hazing debiutantów, to jest to forma budowania więzi i jest dość powszechna, powiedział Raiola. "Zazwyczaj przybiera jedną z dwóch form. Debiutanci mogą być zmuszani do noszenia sprzętu drużyny. Być może będą musieli przebrać się w jakiś kostium lub zaśpiewać pieśń bojową swojej uczelni. Zawodnicy są znani z tego, że wypełniają samochód debiutanta popcornem lub przyklejają go taśmą klejącą do słupka bramki. Joe Montana ukrył kiedyś rowery potrzebne żółtodziobom do treningu".

Inną formą nękania jest zbieranie kartek na posiłki lub inne wydatki. AOL News donosi, że jeden z linebackerów Chargers utknął kiedyś zabierając całą drużynę na kolację, na kwotę 14 000 dolarów. "Zazwyczaj", powiedział Raiola, "jeśli debiutant podnosi kartę posiłków, jest to dla jego grupy pozycji, a nie dla całej drużyny. Debiutanci mogą odliczyć te posiłki od podatku, do 50%, tak jak posiłki biznesowe".

Kierownictwo Dolphins wydało w niedzielę następujące oświadczenie: "Wierzymy w utrzymanie kultury szacunku dla siebie nawzajem, w związku z czym uważamy, że ta decyzja leży w najlepszym interesie organizacji w tym czasie. . . . Będziemy kontynuować współpracę z ligą w tej sprawie".

###

Teresa Ambord

Gracze NFL zarabiają dużo pieniędzy, to nie jest tajemnica. Nawet ci na dole listy płac są dobrze opłacani, ale są też ci na drugim końcu, jak Drew Brees. Obecnie zarabia on średnio 20 milionów dolarów rocznie, a do tego dochodzą dochody z reklam i proporcjonalna premia za podpisanie kontraktu.

Nikt nie będzie współczuł sportowcom z takimi zarobkami, ale duże pieniądze wiążą się z dużymi podatkami i dużymi wydatkami z własnej kieszeni.

Większość zawodowych sportowców jest pracownikami drużyny, dla której grają. Tak więc, podobnie jak każdy inny pracownik, zawodnicy mogą odliczyć niezwrócone wydatki biznesowe jako odliczenia szczegółowe, z zastrzeżeniem progu 2% AGI. Na przykład przy pensji w wysokości 2 milionów dolarów, wydatki biznesowe muszą przekroczyć 40 000 dolarów, aby odliczenie przyniosło korzyści podatkowe.

Jakie koszty można odliczyć? Oto częściowa lista:

 • Opłaty agencyjne, które zazwyczaj stanowią procent wynagrodzenia zawodnika. Maksymalne wynagrodzenie agenta w NFL wynosi 3% kontraktu. W przypadku innych dochodów, takich jak dochód z poparcia, zwyczajowo agent pobiera wyższy procent. Opłaty agenta podlegają odliczeniu, niezależnie od rodzaju dochodu, na którym się opierają.
 • Grzywny. "Często jestem pytany, czy grzywny nałożone na zawodników można odliczyć od podatku", powiedział CPA Robert A. Raiola. "Grzywny, które nie naruszają prawa publicznego, można generalnie odliczyć. Na przykład, jeśli zawodnik otrzyma mandat za przekroczenie prędkości w drodze na mecz, nie można go odliczyć. Jeśli zostanie ukarany grzywną przez drużynę za spóźnienie się na trening, można to odliczyć, ponieważ narusza to politykę drużyny, a nie prawo publiczne". Jako szef Sports & Entertainment Group w firmie księgowej Fazio, Mannuzza, Roche, Tankel, LaPilusa, LLC z siedzibą w New Jersey, Raiola doskonale zna tajniki księgowości sportowej. "Powszechne jest błędne przekonanie, że grzywny te można odliczyć, ponieważ niektóre ligi, w tym NFL, przekazują te fundusze na cele charytatywne. Mogą, ale grzywny są odliczane przez sportowców, niezależnie od tego, co liga robi z funduszami".
 • Transport naziemny, taki jak opłaty za taksówki związane z działalnością gospodarczą, opłaty parkingowe i opłaty drogowe. Obejmuje to podróże na spotkania z agentami, skautami, trenerami itp. Opłaty transportowe związane z dojazdem zawodnika, np. na stadion lub obiekt treningowy, nie podlegają odliczeniu.
 • Sprzęt sportowy związany z działalnością zawodnika jest uznawany za narzędzia pracy.
 • Koszty ogólnego rozwoju i utrzymania sportowca, takie jak zajęcia treningowe i ogólny sprzęt treningowy (na przykład maszyny do ćwiczeń i hantle).
 • Masaże o charakterze terapeutycznym mogą podlegać odliczeniu.
 • Czynsz za tymczasowe zakwaterowanie. Koszty te mogą podlegać odliczeniu, jeśli dotyczą krótkoterminowego, określonego okresu czasu (np. wiosenne treningi baseballistów). Koszty zakwaterowania na czas nieokreślony zasadniczo nie podlegają odliczeniu.
 • Wydatki dla początkujących. Wydatki związane z debiutantami, takie jak zakup posiłku dla całej grupy zawodników, są rodzajem przyjaznego otrzęsin. Jest to uważane za normalny wydatek biznesowy w NFL i generalnie podlega odliczeniu, z zastrzeżeniem standardowego 50-procentowego limitu posiłków i rozrywki.

Jakie wydatki nie podlegają odliczeniu?

 • Ubrania, które nie są przeznaczone do treningów piłkarskich. W rzeczywistości wielu graczy NFL ma umowy z firmami, które dostarczają im buty i ubrania, a wartość tych przedmiotów jest dochodem podlegającym opodatkowaniu, zgłaszanym przez firmy na formularzu 1099. Gracze mogą odliczyć część odzieży używanej do uprawiania sportu, ale nie mogą odliczyć odzieży nadającej się do noszenia na co dzień.
 • Przedmioty osobiste, takie jak elektronika, zegarki i biżuteria.
 • Tymczasowe wydatki na życie również nie podlegają odliczeniu, jeśli są ponoszone przez czas nieokreślony.
 • Telefony komórkowe podlegają odliczeniu tylko częściowo.
 • Prezenty nie podlegają odliczeniu, chyba że są związane z działalnością futbolową, a nawet wtedy są ograniczone do minimalnych kwot.

Ogólnie rzecz biorąc, gracze NFL i inni zawodowi sportowcy mogą mieć kilka przedmiotów podlegających odliczeniu związanych z charakterem ich zawodu, do których większość z nas się nie kwalifikuje. Ale ogólnie rzecz biorąc, te same zasady mają zastosowanie do sportowców. Księgowy posiadający specjalistyczną wiedzę na temat kwestii podatkowych związanych z piłkarzami lub innymi sportowcami jest cennym zasobem dla każdego gracza w walce z Wujkiem Samem.

Powiązane artykuły:

 • Odliczenia od podatku dla rapera w klubie ze striptizem
 • Która drużyna sportowa jest mniej "opodatkowana" dla wolnych agentów?