Czwartek, 7 grudnia 2023

Rzucenie światła na "podatek Cadillaca" - punkt widzenia CPA

12 kwietnia 2022

Toczy się i nadal będzie się toczyć wiele dyskusji na temat tego, czy "podatek Cadillaca" będzie funkcjonował, kiedy oficjalnie wejdzie w życie w 2018 roku, lub jakie ewentualne konsekwencje z niego wynikną. Nie słyszy się jednak, aby często dyskutowano o tym, czym dokładnie jest ten podatek.

Dla tych, którzy wciąż nie wiedzą nic o podatku Cadillac, w tym artykule chciałbym podzielić się z Państwem moimi spostrzeżeniami na temat tego, czym dokładnie będzie ten nadchodzący podatek i kogo może on dotyczyć.

Czym jest podatek Cadillaca?

Zacznijmy od podstaw. Choć jego nazwa może być dla niektórych przerażająca, podatek Cadillac to świetny przydomek, ponieważ jest on elementem ustawy Affordable Care Act. Jest on nakładany tylko na najdroższe plany zdrowotne finansowane przez pracodawcę (czyli "Cadillaców").

Chociaż płacą go firmy ubezpieczeniowe, najprawdopodobniej zostanie on przeniesiony na pracodawców, a nawet mówi się o tym, że w końcu zapłacą go pracownicy. Podatek ten będzie dotyczył planów, w których składki za same ubezpieczenia przekraczają $10,200 rocznie lub $27,500 dla rodzin.

Jak działa podatek Cadillac?

Na najbardziej podstawowym poziomie, każdy plan, który przekroczy progi opisane powyżej, będzie musiał zapłacić podatek w wysokości 40 procent dodatkowej kwoty, począwszy od 2018 roku. Na przykład, rodzina płaci 30 000 dolarów rocznie za składkę, co powoduje przekroczenie progu o 2 500 dolarów. Podatek, który ubezpieczyciel powinien zapłacić, wynosiłby 1 000 USD od każdego planu.

Cel wprowadzenia podatku Cadillac

Celem podatku Cadillac jest obniżenie kosztów opieki zdrowotnej, a jednocześnie zapewnienie rządowi większej ilości pieniędzy. Ma to zachęcić pracodawców do zwiększenia pensji pracowników zamiast oferowania im wymyślnych świadczeń zdrowotnych, z których obecnie rząd nie korzysta.

Przewiduje się, że na opiekę zdrowotną będzie się wydawać mniej pieniędzy, ponieważ plany cadillacowe dają podatnikom zbyt wiele i wielu z nich chodzi do lekarza, gdy nie ma takiej potrzeby.

W 2014 r. wydatki na opiekę zdrowotną wyniosły 3,8 biliona dolarów, a w 2013 r. - 3,6 biliona dolarów. W tym tempie do 2022 roku przekroczą one 5 bilionów dolarów. Niektórzy eksperci uważają, że ilość pieniędzy przeznaczanych na opiekę zdrowotną jest marnotrawiona, a podatnicy nadmiernie korzystają z tych usług.

Co podatek Cadillac oznacza dla księgowych

Dla księgowych ważne jest, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się z prawem dotyczącym podatku Cadillac. Klienci muszą wiedzieć, jakie zmiany muszą wprowadzić dla swoich pracowników, jednocześnie pamiętając o tym, jak podatek Cadillac wpłynie na ich pieniądze, gdy nadejdzie sezon podatkowy. Obecnie rok 2018 może wydawać się odległą datą, ale większe korporacje muszą zacząć wprowadzać zmiany z wyprzedzeniem, zamiast rzucać je na swoich pracowników naraz.

Są osoby, które uważają, że podatek Cadillaca jest niepotrzebny, ponieważ składki stale rosną, co w przyszłości może oznaczać, że podatek ten dotknie większej liczby podatników.

Republikanie i Demokraci zgadzają się, że podatek ten należy uchylić, choć ich powody są różne.

Uwaga redaktora: Zdajemy sobie sprawę, że w sprawie podatku Cadillac jest jeszcze wiele do omówienia i z pewnością będziemy na bieżąco śledzić wszelkie zmiany i poglądy dotyczące jego skutków. Ten artykuł jest skierowany przede wszystkim do tych, którzy jeszcze nie wiedzą lub nie są zaznajomieni z tym, co ten podatek oznacza lub może oznaczać. Daj nam znać, czy uważasz ten artykuł za przydatny lub czy masz jakieś własne przemyślenia na temat tego podatku.

Powiązane artykuły:

Co Twoi klienci powinni wiedzieć o podatku CadillacPoll
: Cadillac Tax Still Unpopular but Opinions can be SwayedSurvey
: Wielu pracodawców planuje z wyprzedzeniem wprowadzenie podatku CadillacRaport
: 1 na 4 pracodawców może zostać dotknięty podatkiem Cadillac Tax