Czwartek, 7 grudnia 2023

Ostateczny przewodnik po Trading Journal: 5 najczęściej zadawanych pytań!

21 września 2021

Dziennik handlowy jest najbardziej niezbędnym narzędziem dla tradera lub brokera. Można w nim rejestrować wszystkie szczegóły swoich transakcji i śledzić swoje postępy. Dzienniki handlowe pomagają przedsiębiorcom zidentyfikować ich słabości w ich procesie handlowym. Mogą one również sprawić, że ich proces handlu i wymiany będzie bardziej spójny, jednocześnie utrzymując Ciebie (handlowca) uznanym i odpowiedzialnym za swoje wydatki. A także, jeśli chcesz zaplanować i zdecydować się na najlepszą strategię handlową, dzienniki handlowe są dla Ciebie!

Jak możesz stworzyć swój własny Trading Journal?

Istnieją właściwie dwa rodzaje głównego oprogramowania dla profesjonalnych brokerów: Program handlowy i oprogramowanie dziennika handlowego. Po pierwsze, spójrzmy na program handlowy, w którym handlowcy i brokerzy obsługują wszystkie swoje transakcje.

Handel, wymiana i transakcja

Programy te pozwalają przedsiębiorcy lub brokerowi zajmować się wszystkimi ich wymianami finansowymi. Robisz wszystkie swoje "transakcje", stąd nazwa. Każde działanie, transakcja, wymiana i handel, który robisz przechodzi przez to miejsce. Jest to podstawa i najważniejsze narzędzie do handlu, ponieważ staje się to niemożliwe, jeśli nie ma oprogramowania, aby połączyć dwie strony. To oprogramowanie może być programem brokera lub agencji, jak również.

Te programy zajmują się tylko liczbami. Spadek walut, wzrost akcji, wartość netto firm i wartość ich akcji... wszystko to jest pokazane tutaj, abyś mógł spojrzeć i dokonać transakcji. Jednakże, ten program nie jest dobry w osiąganiu kluczowego elementu w handlu: Analiza.

Te aplikacje nie są zaprojektowane, aby pokazać Ci dane w sposób kompleksowy i nieco "fantazyjny". Pokazują, ile kupujesz lub sprzedajesz i ile zapłacisz lub zostaniesz zapłacony. Ale nie zawracają sobie głowy szczegółowymi wykresami i grafami, aby ich platforma była bardziej reprezentacyjna. I mają dwa logiczne powody, dla których nie skupiają się mocno na ilustrowanych narzędziach analitycznych:

Po prostu, nie są do tego zaprogramowane. Ich cel jest o wiele ważniejszy:

 • Są one zbudowane w celu zapewnienia każdemu przedsiębiorcy i brokerowi na ich platformie bezpiecznej transakcji.
 • Muszą chronić każdego klienta, klienta, brokera, handlowca, kupującego i sprzedającego informacje i szczegóły.
 • Zapewnić szybką wymianę i handel.
 • Odpowiedzialny za tworzenie kopii zapasowych swoich serwerów.
 • Ich serwery i platforma nie może być w dół.

Bez względu na to, co sytuacja jest ich strona internetowa, aplikacja mobilna i zdolność do handlu musi iść dalej. Bo jeśli ich platforma idzie w dół z powodu nieoczekiwanego ruchu, oznacza to, że platforma, a także, każdy broker w tej platformie będzie tracić pieniądze w okresie, który strona jest w dół.
Oni nie są zainteresowani wizualizacją danych tak bardzo. Nawet jeśli istnieją firmy medialne, które zapewniają pewne narzędzia wizualizacji, nie są one satysfakcjonujące dla profesjonalnych brokerów i handlowców.

Załóżmy, że próbowali stworzyć i zastosować narzędzie do analizy wizualnej w swojej platformie. Zawsze będzie niemożliwe, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta. Potrzeby każdego tradera są inne, dlatego dla wielu brokerów zawsze będzie czegoś brakowało w platformie. Muszą oni zbudować niezwykle szczegółowe i konfigurowalne oprogramowanie, aby spełnić wymagania każdego inwestora na platformie. A to po prostu nie jest łatwe, to jest niemożliwe. Jednakże, jeśli przedsiębiorcy mogą tworzyć własne analizy i zapisywać własne postępy w swoim własnym dzienniku, wtedy będą w stanie zaspokoić swoje potrzeby. Ponieważ to oni będą odpowiedzialni za to, co i jak mają wprowadzać. I to prowadzi do innego rodzaju oprogramowania, z którego korzystają traderzy.

Tworzenie dziennika handlowego

Programy te pozwalają traderowi na tworzenie własnych analiz na podstawie własnych transakcji, wymian i transakcji. Jak wspomniano powyżej, pomagają one brokerom rejestrować, śledzić i przechowywać swoje transakcje. Pomagają również spojrzeć na duży obraz i dostosować swoje działania do swojej przyszłości finansowej.

Traderzy chcą rejestrować swoje transakcje, przeprowadzać elastyczne analizy i zobaczyć, jakie trendy finansowe przynoszą ze sobą. Działania te najlepiej wykonywać w arkuszach kalkulacyjnych, a najbardziej znanym i używanym oprogramowaniem arkusza kalkulacyjnego jest Microsoft Excel.

Excel jest właściwym wyborem do tworzenia dziennika handlowego. Większość programów handlowych udostępnia własną historię transakcji. Jeśli poszukasz, możesz znaleźć dane o tym, ile wydałeś, ile zarobiłeś, ile akcji kupiłeś lub sprzedałeś; każda mała transakcja, którą wykonałeś jest rejestrowana i dostarczana do Ciebie jako aktywność Twojego konta. Jeśli używasz programu Microsoft Excel do tworzenia dziennika handlowego, jedyną rzeczą, którą musisz zrobić jest wzięcie tych informacji i umieszczenie ich w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Można rozpocząć proces analizy bez konieczności ręcznego wprowadzania wszystkich danych dotyczących każdego procesu.

Tworzenie dziennika handlowego może zająć trochę czasu i nie jest to łatwe zadanie do wykonania ręcznie. Ale zanim usiądziesz i zaczniesz tworzyć swój dziennik handlowy, powinieneś rozważyć i zdecydować, jakie elementy i sekcje chcesz zawrzeć w dokumencie. Są to ważne decyzje do podjęcia. Ponieważ mogą one określić Twój postęp, jak dobrze lub źle Ci idzie, a także potencjalne plany na przyszłość.

Co powinno być zawarte w Twoim Trading Journal?

Nawet jeśli istnieją pewne "obowiązkowe" czynniki w Twoich danych, powinieneś rozważyć wyszczególnienie ich w swoim dzienniku handlowym. Tak naprawdę nie ma uniwersalnego standardu, na podstawie którego można robić notatki. Ponieważ każdy dziennik handlowy jest i będzie inny, ponieważ każdy trader i jego potrzeby są inne. Ponadto, dziennik handlowy zmienia się znacząco w zależności od rodzaju akcji, kwoty, kursów wymiany i ruchów na rynku. Obecnie istnieje nawet ogromny rynek kryptowalut, więc to, co i gdzie robisz swoje transakcje może określić, co powinno być zawarte.

Niezbędne informacje mogą obejmować wolumen, cenę lub cenę jednostkową i datę. Jedną z najbardziej interesujących i użytecznych danych, które możesz analizować w swoim dzienniku handlowym jest Profit Trends. Na przykład, możesz stworzyć formułę w Excelu, aby obliczyć, ile zysku osiągnąłeś z każdej transakcji, którą zawarłeś. I w czasie - może to być codziennie, miesięcznie lub rocznie - możesz zobaczyć spadek lub wzrost i dostosować swoje decyzje finansowe i strategię.

Możesz też pobrać szablon strony trzeciej i pozwolić, aby ten szablon Excela wykonał te czynności za Ciebie. Szablon dziennika handlowego może dostarczyć niesamowitych wizualnych wykresów i diagramów opartych na analizie, którą przeprowadza. Może być tak szczegółowy, jak chcesz, zapewniając kody kont, kody papierów wartościowych i sekcje prowizji, aby ułatwić i przyspieszyć proces handlowy. Szablon Excel strony trzeciej, taki jak Someka's Trading Journal Template, o którym więcej informacji można znaleźć poniżej, może pomóc w lepszym procesie analizy transakcji w Excelu.

Aby zdecydować, co zawrzeć w swoim dzienniku handlowym, należy również określić, które metryki chcemy zbadać. W poniższym rozdziale, można zobaczyć listę niektórych z najczęściej używanych metryk w dziennikach handlowych.

Które metryki powinieneś używać w swoim dzienniku tradingowym?

Te metryki powinny być ustalane bez żadnych emocji, uprzedzeń czy opinii. Ze względu na fakt, że jakakolwiek manipulacja tymi metrykami i danymi z nimi związanymi może dać niedokładne wyniki. Dlatego też bardzo ważne jest, aby poświęcić swój czas i zbadać, które metryki chcesz zawrzeć w swoim dzienniku handlowym, a które nie. Oto niektóre z najczęściej używanych, aby dać Ci przykład:

 • Zysk netto: Niezależnie od tego, czy wprowadzasz swój dzienny, miesięczny, kwartalny czy roczny zysk, powinieneś uzyskać informacje o zysku netto i umieścić je w dzienniku handlowym. Każdy zysk uzyskany z dowolnej transakcji jest ważny, ale zobaczenie całkowitego zysku netto może pomóc w analizie wszystkich transakcji.
 • Strata netto: Strata netto z transakcji, znana również jako strata operacyjna netto, ma być włączona, gdy (lub jeśli) wydatki i wydatki przekraczają dochód i/lub przychód. Straty są tak samo ważne jak wygrane, mogą być nawet ważniejsze. Analizując swoją stratę netto, można zmienić swoje plany na przyszłość. Można wtedy dostosować miejsce, w które inwestujesz lub wydajesz swoje pieniądze.
 • Zwycięzcy: Ta metryka pokazuje wszystkie akcje, transakcje, udziały, firmy lub kryptowaluty, w które zainwestowałeś lub kupiłeś i osiągnąłeś na tym zysk.
 • Przegrani: Ponownie, nie bój się odnotować również swoich strat. Możesz się na nich uczyć w swoich przyszłych działaniach i transakcjach finansowych.
 • Średnia wygrana: Można również ocenić i zapisać swoją średnią stopę wygranej z każdej transakcji.
 • Średniastrata: Można również zobaczyć średnią stopę straty z analizy transakcji, z których nie osiągnięto zysku.
 • Obroty: W tej metryce można wprowadzić dane dotyczące ilości akcji, którymi handlowano w określonym okresie czasu. Ten okres czasu może być dzień, tydzień lub nawet dekadę, to zależy od wyboru.
 • Prowizje: Wszystkie prowizje, które musiałeś dać różnym platformom, które wystąpiły podczas transakcji, zostaną odnotowane w tej sekcji.
 • Zysk brutto: Ta sekcja pokazuje zysk, jaki osiągasz po odjęciu wydatków, które zrobiłeś. To jest wspólne w rachunku zysków i strat lub, jeśli masz firmę lub spółkę, w rachunku zysków i strat firmy.
 • Stosunek zysków do strat: Możesz przeanalizować stosunek zysku do straty na każdej z twoich transakcji.
 • Win Rate: Użytkownik zawsze może stracić lub wygrać na transakcjach. Wskaźnik zwycięstwa pokazuje procent, w którym użytkownik osiągnął zysk z transakcji.
 • Oczekiwania: Oczekiwania handlowe obliczają typowy zysk, jaki można osiągnąć z każdej z transakcji.

Zacznij tworzyć swój dziennik handlowy!

Proces tworzenia dziennika handlowego przez każdego tradera lub brokera może być inny. Jednak niektóre z kroków, które można znaleźć poniżej, poprowadzą Państwa podczas tworzenia własnego dziennika handlowego.

 1. Wybór oprogramowania: Użycie programu arkusza kalkulacyjnego do swojego dziennika handlowego będzie bardziej użyteczne. Jeśli chcesz używać podstawowego oprogramowania do przetwarzania danych bez konieczności nauki, nie wahaj się otworzyć arkusza i zacząć tworzyć swój dziennik tradingowy w Microsoft Excel.
 2. Wprowadzanie danych: Każdy dziennik handlowy zaczyna się z Twoimi surowymi, nieprzetworzonymi danymi. Użytkownik może ręcznie wprowadzić wszystkie informacje o swoich transakcjach. Można też o wiele bardziej efektywnie wyeksportować historię transakcji z oprogramowania brokera lub agencji.
 3. Zapisuj swoje bieżące transakcje: Nie musisz potwierdzać i rozpoczynać analizy swoich danych zaraz po ich wprowadzeniu. Jeśli jesteś w trakcie wielu transakcji lub zakupów, lub wiesz, że będziesz kupować lub sprzedawać transakcje w najbliższej przyszłości, możesz na nie poczekać. Wtedy po prostu umieść te surowe dane w swoim arkuszu kalkulacyjnym. Wprowadzanie szczegółów transakcji zaraz po jej zawarciu pomoże Ci zaoszczędzić czas i zamieszanie w późniejszym procesie tworzenia dziennika handlowego.
 4. Konsolidacja danych: Kiedy jesteś pewien, że masz wystarczającą ilość danych, potwierdź je. Ponieważ te informacje będą decydować o Twoim sukcesie. Dlatego też konsolidacja danych jest ważnym krokiem, o którym nie należy zapominać.
 5. Tworzenie dziennika handlowego: Wprowadzając formuły w celu analizy i uzyskania dokładnych wyników, tworzysz dziennik handlowy. Tutaj, każda transakcja jest obliczana, filtrowana i sortowana do analizy.
 6. Tworzenie wykresów i grafów: Możesz wybrać, aby spojrzeć na swoje transakcje, zamiast je czytać, jak również. W programie Microsoft Excel można tworzyć szczegółowe, konfigurowalne i wydajne wykresy i grafy w oparciu o analizę.

Szablon dziennika handlowego:

Jak widać wyraźnie, tworzenie dziennika handlowego jest trudnym zadaniem, które wymaga przestrzegania kluczowych kroków. Jeśli nie są Państwo pewni, jak pisać formuły lub analizować surowe i przetworzone dane, zawsze mogą Państwo pobrać i wykorzystać szablon w programie Microsoft Excel.

Someka oferuje Trading Journal Template, który może być używany zarówno przez zwykłych traderów, jak i profesjonalnych brokerów. Jest on specjalnie zaprojektowany, aby podążać za tymi krokami, które są wymienione powyżej.

Posiada sekcję Raw Data, gdzie można wprowadzić informacje o transakcjach ręcznie lub wyeksportować je z wybranego oprogramowania agencyjnego i wkleić. Posiada również sekcję dziennika handlowego, w której dane z sekcji danych surowych są zasilane i analizowane dla użytkownika. Jeśli chcesz spojrzeć na swoje dzienne, tygodniowe lub miesięczne transakcje, Weekly & Monthly Dashboard daje Ci możliwość zobaczenia pełnego obrazu Twoich transakcji. Jeśli użytkownik chce również przyjrzeć się szczegółowym wskaźnikom swoich transakcji, może to zrobić również w tej sekcji! Sekcja pulpitu nawigacyjnego dla wszystkich transakcji pokazuje zysk i stratę netto uzyskaną z transakcji (wraz z łącznym zyskiem lub stratą netto).

Sam szablon jest wysoce konfigurowalny i oferuje niesamowite wizualne wykresy i tabele, aby użytkownik mógł wyraźnie przyjrzeć się analizom swoich transakcji. W przeciwieństwie do swoich konkurentów online, działa on jak wbudowane narzędzie w programie Excel; nie ma potrzeby instalowania skomplikowanego oprogramowania. Ponadto, jest kompatybilny zarówno z urządzeniami Mac jak i Windows.

Jak można obliczyć zysk i stratę w handlu w Excelu?

Proces ten w zasadzie wykorzystuje tę logikę. Jeśli odejmiesz koszt handlu od zysku, który osiągnąłeś, to jest to twój zysk brutto. Logika jest dość prosta, jednak proces ten staje się nieco skomplikowany, gdy kwota pieniędzy wydana na zakup akcji zmienia się. Przykład może pomóc w lepszym zrozumieniu tej koncepcji:

Załóżmy, że inwestujesz w akcje o nazwie X. W pierwszej transakcji kupiłeś 10 akcji X i za każdą z nich zapłaciłeś 5 USD. Następnie w drugiej transakcji, kupiłeś 20 akcji X, ale zapłaciłeś 8 dolarów za każdą z nich. Pytanie jest następujące: Czy gdybyś sprzedał te 30 X akcji, każdą po cenie 7,5 dolara, to czy byłbyś w stanie osiągnąć z tego zysk?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, można użyć metody matematycznej średniej ważonej lub sumy ważonej. Możesz obliczyć średnią cenę akcji X i porównać ją z Twoją ceną sprzedaży 7,5$. Zróbmy to matematycznie: (10 x 5 + 20 x 8) / 30 = 7.
Oznacza to, że średnia cena X akcji jest $ 7. Porównując do ceny sprzedaży $ 7,5, można wyraźnie zobaczyć, że będzie zarabiać z X zakupu akcji.

Śledzenie swoich transakcji giełdowych:

Tworzenie i konsekwentnie za pomocą dziennika handlowego jest podstawowym sposobem na śledzenie swoich transakcji giełdowych. Poprzez przechowywanie wszystkich informacji na temat zakupów i sprzedaży, śledzenie postępu finansowego i dostarczanie analiz, to również równoważy ryzyko, jak również. Podczas gdy planujesz swoje przyszłe decyzje zgodnie z analizami, możesz również zarządzać ryzykiem w swoim handlu. Dlatego dziennik handlowy jest nie tylko do śledzenia swoich transakcji giełdowych, ale także do poprawy zarządzania ryzykiem w handlu, jak również.

Microsoft Excel wkracza do akcji, gdy eksportujesz swoje dane handlowe z oprogramowania brokera lub agencji. Programy te dostarczają dane w formacie .csv, .txt lub czasami nawet w formacie .xls (lub .xlsx). Możesz zebrać te surowe dane i wkleić je do arkusza kalkulacyjnego w programie Microsoft Excel. A potem, wszystko co musisz zrobić, to postępować zgodnie z krokami podanymi powyżej w poprzednich rozdziałach. Jest to całkowicie zależne od Ciebie, jak szczegółowy lub podstawowy dziennik handlowy chcesz stworzyć. Możesz użyć Excela, aby stworzyć prostą analizę z tabelą przestawną na temat tego, ile zysku osiągnąłeś ze swoich transakcji. Z drugiej strony, można również stworzyć szczegółowy dziennik zawierający wszystkie wskaźniki wymienione w tym wpisie.

SŁOWA KOŃCOWE

Jeśli chcesz wykonać mniej pracy i nie chcesz spędzać tyle czasu na tworzeniu dziennika handlowego, zawsze możesz użyć szablonu, aby go stworzyć. Te szablony (takie jak Trading Journal) przechodzą przez te kroki same zamiast Ciebie. Szablon tworzy formuły, stosuje je do Twoich surowych danych, tworzy analizę i wstawia konfigurowalne wykresy. Możesz zaoszczędzić czas, usiąść wygodnie i patrzeć jak szablon dziennika handlowego działa swoją magię w Microsoft Excel!