Czwartek, 7 grudnia 2023

Segregacja kosztów a nieruchomości wielorodzinne

8 września 2022

Biorąc pod uwagę poszczególne aktywa nieruchomości Twojego klienta, segregacja kosztów przyspiesza amortyzację, dzięki czemu może on odliczyć więcej od swoich podatków.

Poprzez ten artykuł, staram się być osobą, która zmieni trajektorię całego roku Twojego klienta, tak aby mógł on pozbyć się trochę czerwonego atramentu ze swojego bilansu. Badanie segregacji kosztów może zaoszczędzić im wiele pieniędzy i poprawić ich przepływy pieniężne. A Twoi klienci będą Ci wdzięczni za wyraźne pokazanie, że dbasz o ich najlepsze interesy, dzięki swojej doskonałej wiedzy finansowej.

W artykule Forbesa zatytułowanym "What Multifamily Investors Should Understand About Cost Segregation", inwestor nieruchomości Rod Khleif wyjaśnił, w jaki sposób analiza podziału kosztów kategoryzuje składniki nieruchomości na cztery klasy; każda z nich jest amortyzowana w innym okresie czasu, który odzwierciedla okres użytkowania aktywów:

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynki pocztowejDołącz

do naszego newslettera, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail.Wpisz adres e-mail *Zapisz
się

1. Majątek osobisty

: Obejmuje takie przedmioty, jak meble, dywany, armatura i zabiegi okienne. Jeśli amortyzujesz je przez pięć lub siedem lat metodą podwójnej degresji, możesz znacznie zwiększyć koszty amortyzacji tych przedmiotów.

2. Ulepszenia terenu

: Obejmuje takie elementy jak chodniki, ogrodzenia i doki. Stosując metodę podwójnej degresywnej równowagi, można je amortyzować przez okres 15 lat. Wskazane jest, aby zmaksymalizować wartości przypisane do tej kategorii.

3. Budynek

: Obejmuje elementy budynku, takie jak dach i instalacje wodno-kanalizacyjne. Należy dążyć do przypisania maksymalnej możliwej wartości do tej kategorii, ponieważ każda wartość rezydualna jest przypisywana do gruntu.

4. Grunt

: Wszelkie kwoty nieprzypisane do poprzednich trzech kategorii przypisujesz do gruntu i odpowiednio je amortyzujesz.

Dostarczaj swoim klientom usługi o wartości dodanej

W innym artykule Forbesa, "What Property Managers Should Know About Cost Segregation", David Crown, prezes i założyciel L.A. Property Management Group i Crown Commercial Property Management, opisał, jak segregacja kosztów uratowała go przed wysokim rachunkiem podatkowym, kiedy miał wysłać czek z płatnością podatku w wysokości 80 000 dolarów do IRS: "Miałem już zaklejoną kopertę i wszystko, kiedy w ostatniej chwili otrzymałem telefon od kolegi, który doradził mi, abym przyjrzał się segregacji kosztów. Dzięki jednemu telefonowi do mojego księgowego, zaoszczędziłem wszystkie te pieniądze".

Dodał, że zaoszczędził znaczną kwotę na podatkach, "po prostu dlatego, że ktoś z mojego kręgu miał know-how i środki, aby polecić przyjrzenie się segregacji kosztów. Pieniądze, które dzięki temu zachowałem, zmieniły trajektorię całego mojego roku. [Jeśli jesteś zarządcą nieruchomości, zdobycie podstawowej wiedzy na temat tych zasad może natychmiast uczynić cię bardziej wartościowym dla właścicieli, którym służysz. Możesz być tą osobą w ich otoczeniu, która zmienia trajektorię całego ich roku."

Podkreślił, że zarządcy nieruchomości mają obowiązek robić coś więcej niż zajmować się codziennymi sprawami, takimi jak konserwacja, pobieranie czynszu i lokowanie najemców. Aby poprawić zyski swoich klientów, powinni dowiedzieć się więcej o narzędziach takich jak segregacja kosztów, aby zapewnić usługi o wartości dodanej.

Wynikkońcowy


: Segregacja kosztów może być zmianą w grze dla Twoich klientów, którzy są właścicielami nieruchomości wielorodzinnych, dzięki bonusowej amortyzacji i związanym z nią oszczędnościom podatkowym.