Czwartek, 7 grudnia 2023

Przygotowujący podatki został postawiony w stan oskarżenia pod 25 zarzutami

8 maja 2023

Frances Rivas, lat czterdzieści dwa, została postawiona przed sądem w związku z dwudziestopięciostopniowym aktem oskarżenia, w którym zarzuca się jej przygotowanie i przedstawienie fałszywych federalnych zeznań podatkowych, prokurator amerykański Kenneth J. Gonzales ogłosił 20 września.

Rivas, dawniej mieszkająca w Albuquerque, a obecnie w Amarillo w Teksasie, podczas postępowania przyznała się do winy. Została zwolniona do czasu procesu na warunkach zwolnienia i nadzoru przedprocesowego.

W akcie oskarżenia zarzuca się, że Rivas przygotowała i przedstawiła fałszywe federalne zeznania podatkowe w dwudziestu pięciu różnych przypadkach między styczniem 2008 roku a kwietniem 2011 roku. Według aktu oskarżenia, Rivas rzekomo przygotowała i przedstawiła federalne zeznania podatkowe w imieniu wielu podatników, które zawierały fałszywe osoby na utrzymaniu, fałszywy status zgłoszenia, fałszywe zwolnienia lub fałszywe zarobki W-2. W wyniku przestępczego zachowania zarzucanego w akcie oskarżenia, Stany Zjednoczone rzekomo poniosły łączną stratę w wysokości około $98,396 w podatkach.

W przypadku skazania, każdy z zarzutów zagrożony jest maksymalną karą trzech lat pozbawienia wolności i grzywną w wysokości 100 000 dolarów.

Powiązane artykuły:

  • Preparator podatkowy spowodował stratę podatkową w wysokości $235,000 na rzecz IRS
  • Nowojorski doradca podatkowy skazany za oszustwa podatkowe

Źródło: US Department of Justice