Czwartek, 7 grudnia 2023

Podatkowe implikacje przeprowadzki Trumpa na Florydę

1 marca 2022

Jak wielu wie, prezydent Trump posiada nieruchomość - Mar-a-Lago Club w Palm Beach, FL - i twierdzi, że będzie ona służyć jako jego "stała rezydencja" dla celów zamieszkania. Trump ma wiele innych nieruchomości, ale Mar-a-Lago będzie teraz funkcjonować jako jego główna rezydencja dla celów rezydencji państwowej.

Relokacja Trumpa jest interesująca z wielu powodów, ale jakiego rodzaju lekcje lub wiadomości powinni wyciągnąć z tego rozwoju księgowi i inni specjaliści podatkowi?

Trump może poprawić swoją sytuację podatkową

Głównym motywem decyzji Trumpa jest lepsze traktowanie pod względem podatkowym. Zostało to nawet potwierdzone przez gubernatora Cuomo w jego tweecie dotyczącym relokacji Trumpa.

Trump twierdzi, że wcześniej płacił miliony dolarów w podatkach stanowych i lokalnych na rzecz stanu Nowy Jork. Trump może rzeczywiście uzyskać korzystniejsze traktowanie podatkowe, przenosząc się na Florydę, ale bez zbadania jego zeznań podatkowych nie ma właściwie sposobu, aby rozstrzygnąć, czy tak jest w tym przypadku.

Obecnie w stanie Nowy Jork najwyższa stawka stanowego podatku dochodowego wynosi prawie 9 procent, a w mieście Nowy Jork najwyższa stawka lokalnego podatku dochodowego wynosi prawie 4 procent. Na Florydzie nie ma obecnie państwowego podatku dochodowego, a więc możliwe jest, że Trump może zaoszczędzić znaczne kwoty na poziomie stanowym, przenosząc się na Florydę. Co więcej, jeśli Trump zdecyduje się pozostać na Florydzie na stałe, może skorzystać ze stosunkowo łagodnej stawki podatku od nieruchomości na Florydzie, która wynosi 16 proc. i dotyczy majątków powyżej 10,1 mln dolarów.

Dołącz do naszej listy mailingowejPodaj

swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje z AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Wpisz adres e-mailZapisz
się

Promowanie relokacji może być korzystne w niektórych przypadkach

Mimo, że wiele osób oburzyło się na Trumpa za jego ruch, należy pamiętać, że ten rodzaj relokacji jest formą legalnego unikania płacenia podatków, a legalne unikanie płacenia podatków jest nie tylko dozwolone, ale i popierane przez sądy. Wszyscy Amerykanie, w tym prezydent, mają prawo do minimalizowania swoich obciążeń podatkowych.

W pewnym sensie, zachowanie Trumpa w tym zakresie może być postrzegane jako zachęcający przykład. Jedną z rzeczy, którą księgowi powinni wziąć tutaj pod uwagę, jest to, że promowanie relokacji jako strategii minimalizacji podatków może być bardzo skuteczną poradą.

Załóżmy, że mamy klienta, który posiada dwie nieruchomości, jedną zlokalizowaną w stanie o wysokim podatku dochodowym (np. w Kalifornii), a drugą w stanie o zerowym podatku dochodowym (np. w stanie Waszyngton). W tej sytuacji, w zależności od specyficznych okoliczności klienta, promowanie relokacji może być bardzo dobrym doradcą.

Klient mógłby zaoszczędzić sporo pieniędzy, przenosząc się po prostu z jednego stanu do drugiego. A w niektórych przypadkach, może to nawet nie wymagać bardzo drastycznej zmiany stylu życia, w zależności od szczególnych wymagań dotyczących miejsca zamieszkania. I to doprowadza nas do ostatniego punktu.

Zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi miejsca zamieszkania

Jeżeli jesteś księgowym w stanie Waszyngton, dobrą praktyką byłoby zapoznanie się z wymaganiami dotyczącymi domicylu w sąsiednich stanach. Jeśli masz klientów, którzy posiadają wiele nieruchomości w różnych stanach, prawdopodobnie posiadają je w sąsiednich stanach.

Księgowi ze stanu Waszyngton mogą poprawić swoją praktykę, poznając wymagania dotyczące miejsca zamieszkania w Idaho, Oregonie i Kalifornii, na przykład. Umiejętność doradzania klientom w zakresie wymogów dotyczących relokacji może w końcu doprowadzić do znacznych oszczędności, a w konsekwencji do zwiększenia utrzymania klientów i ich wiarygodności.

Jeśli Trump nie będzie postępował zgodnie z przepisami, może się okazać, że nie uzyska statusu rezydenta Florydy i pozostanie mieszkańcem Nowego Jorku. Właśnie dlatego potrzebni są specjaliści. Jeśli przestudiujesz wymagania dotyczące miejsca zamieszkania, które dotyczą Twoich klientów, możesz stworzyć znaczącą wartość i zbudować większą bazę klientów.

Powiązane artykuły

Dlaczego kwestie podatku stanowego sprowadzają się do miejsca zamieszkania?

Porady podatkowe dla klientów z branży nieruchomości